| Pressure | High |
|---|---|
| Pressure Range | 0-10 Bar |
| Longevity | Long Lasting |
| Tear Resistance | High |
| Abrasion Resistance | High |
| Abrasion Resistance | High |
|---|---|
| Feature | Cloth Process |
| Model | GMA-32 Or Custom |
| Tear Resistance | High |
| Working Environment | Low Pressure |
| Flexibility | High |
|---|---|
| Pressure Range | 0-10 Bar |
| Port Size | DV6-DV16 |
| Tear Strength | High |
| Longevity | Durable |
| Size | Customized |
|---|---|
| Resistance | High |
| Compression Set | Low |
| Thickness | 0.2-10mm |
| Tear Strength | High |
| আকার | ব্যক্তিগতকৃত |
|---|---|
| স্থায়িত্ব | উচ্চ |
| রঙ | কালো |
| আবেদন | ভালভ |
| ফুটো হার | ০.০৫% |
| Using Scenes | Gas Pressure Regulator |
|---|---|
| Sample | OEM ODM |
| Samples | Available |
| Temperature | High |
| Flexibility | High |
| Color | Black |
|---|---|
| Durability | High |
| Resistance | High |
| Elongation | 300% |
| Flexibility | High |
| Usage Scene | Gas Pressure Regulator |
|---|---|
| Usage | Used In Valves To Control The Flow Of Fluids |
| Compatibility | Compatible With Various Fluids |
| Tear Strength | High |
| Longevity | Long Lasting |
| Fit | ASCO Solenoid Valve Pneumatic Valve |
|---|---|
| Operatingvoltage | 12V / 24V / 110V / 220V (depending On Solenoid Valve) |
| Coil Type | Solenoid |
| Working Principle | Pilot Operated |
| Pressurerange | 0 To 10 Bar |
| Operating Temperature | Wide Operating Temperature Range |
|---|---|
| Power | 2W |
| Mounting Type | Direct Acting |
| Structure | Integral Structure |
| Orifice Size | 25mm |