| Apllication | Pulse Valve |
|---|---|
| Actuation Method | Pneumatic |
| Structure | Diaphragm |
| Pressure Rating | 150 PSI |
| Max Working Pressure | 10 Bar |
| Surface Treatment | Smooth |
|---|---|
| Max Working Pressure | 10 Bar |
| Leakage Rate | 0.05% |
| Structure | Diaphragm |
| Media | Air |
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
|---|---|
| Thickness | 2.5mm |
| Pressurerating | 0.2 To 0.8 MPa |
| Temperature Range | -20℃-150℃ |
| Compatibility | Suitable For Pulse Jet Valves |
| Temperature Range | -20℃-150℃ |
|---|---|
| Working Temperature | -10~60℃ |
| Hs Code | 8481901000 |
| Thickness | 2.5mm |
| Screws | 304 Stainless Steel |
| Material | Rubber |
|---|---|
| Body Material | Stainless Steel |
| Operation Mode | Normally Closed |
| Pressure Range | 0-100 Psi |
| Operating Pressure | 0-100 Psi |
| Color | Black Or Customized |
|---|---|
| Serie | QBY |
| Diaphragm Material | Nitrile Rubber |
| Usage Scene | Precipitator Equipment, Etc |
| Connection | Thread |
| Serie | QBY |
|---|---|
| Pressure | 0-10 Bar |
| Diaphragm Material | Nitrile Rubber |
| Fit | Drainer |
| Connection | Thread |
| Temperature Range | -20℃-150℃ |
|---|---|
| Thickness | 2.5mm |
| Model | PM-60 |
| Mountingtype | Bolt-on |
| Material Quality | Nitrile/ |
| সর্বোচ্চ চাপ | 100 বার |
|---|---|
| Max. সর্বোচ্চ Differential Pressure ডিফারেনশিয়াল চাপ | 20 বার |
| সর্বোচ্চ প্রবাহ হার | ১০ এম৩/ঘন্টা |
| সর্বাধিক। স্রাব চাপ | 20 বার |
| সর্বাধিক তাপমাত্রা পার্থক্য | 50°C |
| ভোল্টেজ | কম ভোল্টেজ |
|---|---|
| ফুটো | কম ফুটো |
| চাপ | উচ্চ চাপ |
| শব্দ | নিচু শব্দ |
| আকার | ব্যক্তিগতকৃত |